مرگ تلخ کودک سه ساله در درگیری مسلحانه در ایرانشهر

یک کودک سه ساله به همراه پدرش و یک نفر دیگر قربانی حمله نیروی انتظامی در ایرانشهر شد.

به گزارش زنان پیشاهنگ ایران، نیروی انتظامی به اتهام قاچاق مواد سوختی و اتهامات دیگری از جمله قاچاق اتباع افغانستان به ایران به این خانه در ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان حمله کرد. این سه نفر و از جمله این کودک به ضرب گلوله نیروی انتظامی کشته شدند. «مصطفی روستا» پدر این کودک بود که خود در این درگیری مسلحانه کشته شد.

دادستان ایرانشهر درباره حادثه به «شرور» بودن مقتولان اشاره کرد و با اشاره به اینکه این درگیری یک ساعت به طول انجامید، اصابت گلوله به کودک را تایید کرد و گفت:‌ «درگیری یک ساعت به طول انجامید و درنهایت کودک نیز مورد اصابت گلوله قرار گرفت که در این خصوص پرونده‎ ‎ای تشکیل و در حال رسیدگی است. در این رابطه قانون به کارگیری سلاح تکلیف را مشخص کرده است و اگر ماموران قانون را رعایت کرده باشند درنهایت سازمان نیروی انتظامی محکوم به پرداخت دیه طفل خواهد شد؛در غیر این صورت طبق قانون با ماموران متخلف برخورد خواهد شد.»

وبسایت «فعالین بلوچ» درباره این اتفاق تلخ نوشته است:‌«مرتضی و پدرش به گفته ی مردم محلی نسبت فامیلی با کسی را داشته اند که تحت تعقیب بوده و به منزل آنها گریخته و نیروی انتظامی درجریان حمله و از پای در آوردن متهمی که جرمش قاچاق سوخت بوده (به گفته ی محلی ها) مرتضی و پدرش را نیز کشتند.» برادر کوچکتر مصطفی روستا به نام مرتضی نیز در سال در سن ۱۶ سالگی هنگام حمل بنزین در یک سانحه رانندگی کشته شد و مصطفی روستا بایستی خرج خانواده را تامین می کرد. نام این کودک سه ساله نیز مرتضیبود.

«محمد نعیم امینی فرد» – نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی – در اظهارنظری پیراموون این حادثه در ابتدا به تشکر از نیروی انتظامی پرداخت که «امنیت و آسایش شهروندان» را تامین می کنند و سپس به انتقادی تلویحی از نیروی انتظامی پرداخت و ضمن تاکید بر «برنامه ریزی منسجم و اصولی برای انجام چنین عملیات هایی» گفت:‌«نیروی انتظامی باید به نحوی عمل می کرد که آسیبی به سایر اهالی خانواده وارد نمی شد.»

بارها شاهد تعقیب و گریز نیروی انتظامی در سطح شهر بوده ایم.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s