دستفروشي پسرک 11 ساله معتاد در تهران

ناپدريش او را براي تهيه پول موادش به باند «خاله کبري» تحويل داده، علي با 11 سال سن به يک فرد معتاد تبديل شده و هر روز با استرس و اضطراب زندگي مي‌کند

به گزارش زنان پیشاهنگ ایران به نقل از تسنيم، ناپدريش او را براي تهيه پول موادش به باند «خاله کبري» تحويل داده، علي با 11 سال سن به يک فرد معتاد تبديل شده و هر روز با استرس و اضطراب زندگي مي‌کند.

مادرش و ناپدريش هر دو معتاد به ترياک و هروئين هستند و در محله دروازه غار در جنوب تهران در يک اتاقک قديمي 6 متري زندگي مي‌کنند.
خانه‌‌اي که از امکانات اوليه نيز برخوردار نيست،وارد خانه مي‌شويم و با ناپدري و مادر علي روبرو مي‌ شويم.
مادر 40 ساله و ناپدريش 47 ساله هستند و به شدت خمار…
هر سوالي از آنها مي‌کنيم جواب‌هاي سر بالا مي‌دهند، انگار نمي‌خواهند کسي از راز زندگيشان با خبر شود.
به گزارش سايت تهران، شادي جعفري مددکار اجتماعي موسسه خيريه مهر آفرين درباره شرايط خانواده علي 11 ساله، مي‌گويد: حدود 2سال است که آنها از روستاي ماخونيک اطراف بيرجند به تهران مهاجرت کرده‌اند.
وي تصريح مي‌کند: به محض ورود در حرم مطهر در چادر ساکن شدند که علي از طريق گشت فوريت‌هاي اجتماعي به بهزيستي ياسر منتقل و 18روز را در اين مکان سپري و با مراجعه مددجو و صدور شناسنامه، علي ترخيص مي‌شود.
جعفري ادامه مي دهد: علي پس از ترخيص مجددا در حال دستفروشي در ترمينال جنوب دوباره توسط گشت جمع آوري و به مرکز نگهداري ياسر منتقل مي‌شود. و بعد از مدتي مجدد از مرکز ياسر تر خيص مي‌شود .
پس از آن، علي به اجبار مادر و ناپدري‌اش در اختيار باندي به سرتيمي «خاله کبري» با سه همدستش( مجتبي،رحيم وجليل) قرار مي‌گيرد.
مددکار موسسه مهر آفرين درباره وضعيت اين افراد، توضيح مي‌دهد: اين گروه از باندهاي مخوف تکدي گري در شهر تهران هستند و براي به دست آوردن بچه‌ها از هر راهي وارد مي‌شوند.
با توافق ناپدري و مادر علي 11 ساله با باند خاله کبري، وي به باند تکدي گري تحويل داده‌ مي‌شود و در ادامه کبري، علي را به مواد افيوني معتاد مي‌کند.
گروه خاله کبري و سه همدستش( مجتبي،رحيم و جليل) وي را وادار به تکدي گري و دستفروشي مي‌کنند و کودک تا چند روز نزد کبري باقي مي‌ماند و با اندکي پول به من منزل باز مي گردد.
با برگشت علي به منزل، ناپدري و مادر پول‌ها وي را گرفته و علي را مجبور مي‌کنند که بازهم براي تهيه پول مواد به نزد باند برود..
علي ابتدا ممانعت مي‌کند اما با ضرب وشتم توسط ناپدري مجبور مي‌شود برگردد..
با بازگشت علي به خانه خاله کبري و مصرف مواد به يک فرد معتاد تبديل شده است و حال و روز خوبي ندارد.
قصه علي قصه کودکاني است که بارها توسط گشت‌هاي خدمات اجتماعي و بهزيستي گرفته شده‌اند ولي باز برگرداننده شده‌اند اين بار علي با مداخله مددکاري تحويل بهزيستي مي شود چون شرايط زيست اين کودک در خانه بسيار خطرناک است .
اميدواريم علي بتواند در بهزيستي به روياي کودکي‌اش پرداخته و تحصيل کند و همانند ديگر کودکان بازي کند. تعلل نمايندگان مجلس در دوره هاي مختلف در تصويب لايحه حمايت از کودک است که علي ها بايد تاوان اين تعلل ها را بدهند . بهزيستي نيز با ضعف زير ساختهاي موجود و محدوديتهاي قانوني کار چنداني از پيش نمي‌برد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s